Loading...
Trendy związane ze stronami internetowymi

Trendy związane ze stronami internetowymi

Podobno o gustach się nie rozmawia, natomiast w internecie panują inne zasady. Wymagania użytkowników postawiły poprzeczkę naprawdę wysoko agencją wykonującym strony/sklepy internetowe. Nie ma co ukrywać, że chyba każdy z nas lubi to co nowe, podążając za zmieniającą się w błyskawicznym tempie technologią.


Poniżej przedstawiamy Państwu trendy, a w niektórych przypadkach już nawet standardy związane z projektowaniem i programowaniem stron i sklepów internetowych.

 

Responsive Web Design

W dzisiejszych czasach coraz mniej czasu możemy poświęcić na przeglądanie stron www, czy sklepów internetowych. Według badań prawie 80% witryn odwiedzanych jest najczęściej przy pomocy urządzeń mobilnych. Stojąc w korku przeglądamy wiadomości na telefonie komórkowym, w domu coraz popularniejsze staje się przeglądanie stron na tabletach z uwagi na wygodę użytkowania. Sprawdzanie rozkładu danego autobusu odbywa się na telefonie. Tak naprawdę każde urządzenie jest wykorzystywane do przeglądania stron lub sklepów internetowych, ale czy wszystkie otwierają się prawidłowo? Czy wszystkie strony są przystosowane mając na uwadze komfort użytkownika? Odpowiedź brzmi: coraz więcej lecz nie wszystkie. Z uwagi na ten fakt nierozłączną funkcją właściwie każdej strony jest technologia RWD. 

Technologia RWD (Responsive Web Design) umożliwia automatyczne dostosowanie się strony, sklepu internetowego do całej szerokości ekranu. Rozdzielczość nie jest przeszkodą zarówno telefony komórkowe jak i monitory full hd będą ukazywały zawartość strony w sposób uporządkowany i estetyczny. Większość agencji uważa, że technologia RWD jest standardem w tworzeniu stron www.


Duże zdjęcia

Podobno obraz mówi więcej niż słowa. W przypadku stron internetowych to powiedzenie jest strzałem w „10”. Duże, wysokiej jakości zdjęcia przykuwają uwagę, co powoduje zainteresowanie witryną użytkownika. Aktualnie strony internetowe są wizytówką firmy, miejscem, w którym potencjalny klient ma się czuć dobrze, a zarazem nie może się nudzić. Zamieszczenie kilku tematycznych lub żartobliwych zdjęć jest skuteczną metodą w celu „zatrzymania” gości na stronie. Przykładem sukcesu tego typu działań są popularne „memy”, które mają pozytywny odbiór w sieci.


Wyraźna czcionka

W parze ze zdjęciami bardzo często idzie duża i wyraźna typografia. Obecne standardy wskazują na wykorzystywanie czcionek nietypowych i czytelnych zarówno w nagłówkach jak i tekście zasadniczym.

 


Flat design kluczem do sukcesu

 

Największe koncerny wprowadzają nowe trendy. Firmy pokroju Apple, Microsoft, Google od zawsze były uważane za wyznacznik tego co świeże, modne, skuteczne. To te firmy wprowadziły flat design na rynek. Od pewnego czasu prostota oraz przejrzystość jest kluczem do sukcesu. Strony, sklepy internetowe, blogi mają za zadanie przekazywać treści w sposób prosty a co za tym idzie skuteczny. Kolejną zaletą Flat Designu jest szybkość wczytywania strony. Żyjemy w czasach, w których najcenniejszą walutą jest czas. Nikt nie lubi go tracić, a tym bardziej czekając na wczytanie strony. Podsumowując można więc uznać, że „piękno tkwi w prostocie”.


Ikony i logo

W zasadzie ikony kierują naszym życiem codziennym. Znamy je z przystanków autobusowych, przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnych. Jeżeli chcemy przekazać krótką informację w sposób jak najszybszy i najprostszy używamy w tym celu ikony. Podobnie jest z emotikonami, które na stałe wpisały się w komunikację przy pomocy komunikatorów.
UWAGA! Bardzo ważne jest to, aby ikona użyta na stronie była adekwatna do treści! 

Logo - element, który jest utożsamiany z naszą firmą, idąc dalej z naszą osobą jako pracownika firmy. Nasze logo jest również naszą wizytówką, używamy go na wizytówkach, papierze firmowym, podczas eventów. Pamiętajmy o tym, aby pojawiło się również na stronie internetowej. Odnośnie samej budowy logo, tutaj tak samo jak w przypadku samych stron czy sklepów nacisk kładzie się na Flat Design. Nasz znak firmowy powinien być czytelny i estetyczny.