Loading...

Identyfikacja wizualna

Audyt - nie taki straszny jak go malują

Audyt - nie taki straszny jak go malują

Audyt jest bardzo ważną natomiast często pomijaną czynnością wykonywaną na stronach/sklepach internetowych.

Samo słowo audyt kojarzy nam się z czymś negatywnym, kontrolą naszych działań. Nic bardziej mylnego! W tym przypadku jest to działanie, które ukazuje nam obecne możliwości naszej strony/sklepu internetowego w oparciu o wszystkie narzędzia wpływające na odbiór i widoczność naszej strony. Można więc uznać, że jest to analiza prawidłowej funkcjonalności, wyglądu, poprawności kodu jednym słowem – możliwości naszych stron/sklepów internetowych.

Kolejnym argumentem przemawiającym za przeprowadzeniem audytu stron/sklepów internetowych jest rzeczywista statystyka, która umożliwia nam sprecyzowanie docelowej grupy odbiorczej. Dla przykładu w branży medycznej najczęściej są to osoby starsze natomiast w przypadku soczewek kontaktowych, już nie jest to tak oczywiste. Analiza pozwoli scharakteryzować docelową grupę odbiorczą pod kątem ich potrzeb, zainteresowań. Kolejnym przykładem jest sklep z odzieżą, który w zamyśle był przeznaczony dla osób w wieku 26-34 lat natomiast z analizy wynika, że najczęściej na naszą witrynę wchodzą osoby w wieku 40 wzwyż. To pozwala nam przekształcić naszą ofertę w kierunku tych osób (promocje, modele, krój itp.).

Analiza pozwala nam również pozyskać dane odnośnie godziny, w której mamy najwięcej klientów. Te dane umożliwiają wprowadzanie odpowiednich działań na stronie/sklepie w celu „zatrzymania” potencjalnego klienta na stronie.

Największa aktywność = największa szansa na sprzedaż.

Szybkość ładowania strony, rzecz tak banalna, a zarazem tak irytująca użytkowników. Wszędzie stoimy w korkach, kolejkach, jest wiele miejsc, które omijamy szerokim łukiem ze względu na przymus poświęcania zbyt dużej ilości czasu (urzędy, ruchliwe ulice, poczta). Nie pozwólmy więc na to, aby nasz klient nawet w zaciszu domowym, podczas relaksu miał powód do stresu poprzez długo wczytywaną stronę. Oznacza to nie tylko natychmiastową ewakuację z naszej witryny w danej chwili, ale również negatywną opinię na przyszłość (tutaj pojawia się pojęcie tzw. Poczty pantoflowej) pozwólmy klientowi przekazać link do naszego sklepu/strony internetowej swoim znajomym! Nie odbierajmy sobie szansy na darmową reklamę.

Lokalizacja, kolejny bardzo istotny czynnik wpływający na sprzedaż, który jesteśmy w stanie ustalić podczas audytu. Oczywiście możemy pomyśleć – co to za różnica? Otóż ogromna! Jeżeli większość naszych klientów zamawia nasze produkty pocztą/kurierem, jego paczka musi przebyć 300, 400, 500 km, jest to wiedza, którą możemy wykorzystać. Tak proste działania, jak darmowa wysyłka i gwarancja dostarczenia towaru w 2-3 dni roboczych jest zupełnie inaczej postrzegana, niż opłata za przesyłkę i wyglądanie za naszą ukochaną bluzką, perfumem, krzesłami itd. dniami i nocami.

Widoczność w wyszukiwarce, ach to pozycjonowanie… Wszędzie mówią, wszyscy chcą, co to jest. Pozycjonowanie to najprościej ujmując miejsce, które zajmuje nasz sklep/strona internetowa w wyszukiwarce Google. Każdy chce być najlepszy i każdy chce mieć jak największy ruch. Ważne jest natomiast to, że bardzo dużo czynników wpływa na pozycjonowanie: obrazy, treści, sposób zaprogramowania strony itd. Audyt ukazuje wszystkie „niedoskonałości” strony pod kątem pozycjonowania. W związku z tym wiemy jakie działania należy podjąć w celu skuteczniejszego dotarcia na „szczyt”.

Podsumowując, audyt strony jest czynnością niezbędną do usprawnienia działania naszej strony/sklepu internetowego. Ukazuje nam obszary warte do zagospodarowania w różnego rodzaju działaniu w celu pozyskania większej ilości odbiorców. Dzięki temu prawdopodobieństwo skorzystania z naszych usług przez osoby odwiedzające naszą witrynę wzrasta.

Where the Internet begins

Laptop

Traktowanie logo jako tylko ładnego obrazka czy wizytówki jako czegoś, co każdy powinien mieć nie pomaga zbudować świadomości marki u klienta.

Tak samo korzystanie z typowych, bezpiecznych rozwiązań sprawi, że nasza firma zginie w gąszczu podobnych przedsiębiorstw. Stworzenie odpowiedniej identyfikacji pozwoli wyróżnić się i zostać zapamiętanym.

ofert 1 image

Jednocześnie, odpowiednie dobranie kolorów, fontów czy stylistyki pozwala opowiedzieć pewną historię, zakomunikować, co jest dla nas ważne. W ten sposób łatwiej trafić do grupy docelowej, która nas interesuje.

Identyfikacja wizualna nie jest tak prozaicznym zagadnieniem, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Nie wystarczy, żeby była ładna czy estetyczna. Przy jej tworzeniu warto skorzystać z pomocy specjalistów.

ofert 2 image

Nasza firma posiada nie tylko umiejętności techniczne. Mamy wiedzę i doświadczenie oraz trzymamy rękę na pulsie zmieniającego się biznesu. Łączymy wszystkie elementy układanki, aby stworzyć jednolitą identyfikację wizualną. Z naszą pomocą opowiesz historię, przedstawisz wartości, a także zadbasz o to, by być rozpoznawalnym.

W ramach naszych usług możemy przygotować logo, materiały reklamowe oraz stronę internetową. Całość utrzymamy w spójnej konwencji i zadbamy o konsekwencję. Wszystko po to, aby wspólnie stworzyć mocną, świadomą markę.

last image

Identyfikacja wizualna może mieć większy wpływ niż się może wydawać.

Daj się zapamiętać i nie bój się mówić o swojej marce głośno - także w formie graficznej.