Loading...
Jak powinna wyglądać dobrze zaprojektowana strona internetowa?

Jak powinna wyglądać dobrze zaprojektowana strona internetowa?

Dobrze zaprojektowana i użyteczna strona internetowa to najlepsza wirtualna wizytówka dla każdego biznesu - również działającego wyłącznie offline. Dowiedz się, na czym warto się skupić, tworząc stronę internetową na miarę współczesnych czasów i komu zlecić projektowanie stron internetowych czy tworzenie sklepów internetowych dla swojej firmy.


Strony WWW typu one-page - dlaczego lepiej ich unikać?

Pokusa maksymalnego upraszczania otaczającej nas rzeczywistości próbuje od kilku lat przeniknąć również w branży web designu. Z tego powodu zapanowała moda na strony internetowe typu one-page, które cechują się wygodą w scrollowaniu, możliwością skutecznego stosowania CTA czy - często - atrakcyjną wizualnością. I choć wydawać się może, że właśnie tego najbardziej trzeba polskim internautom, coraz chętniej przenoszącym swoją uwagę z komputerów na smartfony, to warto pomyśleć również o aspektach związanych ze ściąganiem ruchu na taką stronę WWW i prezentowaniem na niej szczegółowej, a nie tylko zdawkowej oferty. One-pager nie pozwoli nam na zastosowanie rozbudowanych treści, ponieważ mamy ograniczoną przestrzeń do zagospodarowania. Co za tym idzie, ciężko będzie prowadzić dla takiej strony działania content marketingowe. Powiązanym z tym aspektem są problemy z pozycjonowaniem. Legendarne roboty Google doceniają bowiem witryny z dużą ilością treści, a tę można zastosować na stronach w tradycyjnym wydaniu - z podstronami. Co więcej, strona typu one-page zupełnie nie sprawdzi się, gdy nasza firma może pochwalić się szeroką ofertą, albo gdy prowadzimy sklep internetowy. One-pagery świetnie nadają się natomiast do tworzenia stron typu landing page, które ostatecznie odsyłają do naszej docelowej strony WWW.


Design ma znaczenie!

Czasy, w których przy wchodzeniu na stronę WWW, automatycznie włączał się podkład dźwiękowy, przy akompaniamencie migoczących gifów i animacji, mamy - na całe szczęście - już dawno za sobą. We współczesnym web designie liczy się prostota i nieszablonowość. Centralna grafika na cały ekran czy elementy przypominające ikony to tylko niektóre z obecnie panujących trendów. Nie bójmy się pozostawiania niezagospodarowanej przestrzeni na stronie WWW. Wprowadza bowiem harmonię w odbiorze i jeszcze lepiej pozwala skupić się na kluczowych treściach. Zainteresujmy się psychologią barw i dobierzmy kolorystykę do skojarzeń, jakie chcemy swoją witryną wywołać u odbiorców. Zastanówmy się, gdzie powinny znajdować się kluczowe elementy strony, nie zapominając o miejscach na CTA. Zanim projekt zostanie przygotowany w  profesjonalnym oprogramowaniu graficznym, starajmy się pracować i iterować na makietach - tych wirtualnych albo odręcznych.


Działanie i użytkowanie strony internetowej

Projektując stronę internetową, pamiętajmy, kto będzie jej docelowym odbiorcą. Zróbmy wszystko, by była, jak najbardziej użyteczna i zatroszczmy się o odpowiedniej jakości hosting oraz serwer, które pozwolą działać jej bezawaryjnie. Dla internautów nie ma bowiem nic bardziej zniechęcającego do dalszej obecności na danej stronie WWW niż zbyt długi czas oczekiwania na załadowanie treści. Jeśli to możliwe, przeprowadźmy badania z potencjalnymi użytkownikami, by sprawdzić, jakie elementy na naszej stronie są dla nich najistotniejsze, jakie powinniśmy usunąć, a jakie dodać.


Responsywność to must-have

Nie zapominajmy o tym, że aż 80 proc. internautów posiada smartfony z dostępem do sieci i to najczęściej za ich pośrednictwem przegląda internet. Zadbajmy o to, by nasza strona internetowa była responsywna, a więc, by dobrze wyświetlała się na różnych rozdzielczościach ekranów - od największych monitorów, po najmniejsze telefony - i była do nich dostosowana. Dzięki temu zatrzymamy odbiorców na swojej stronie WWW, gdy już na nią trafią - nieważne z jakiego urządzenia.


Projektowanie stron internetowych i tworzenie sklepów internetowych - tym zajmie się agencja interaktywna

Do stworzenia perfekcyjnej strony internetowej niezbędna jest wiedza z trzech obszarów - designu, programowania, a także - wbrew pozorom - psychologii. Niełatwo jest posiąść wiedzę z aż tylu dziedzin, dlatego projektowanie stron internetowych i tworzenie sklepów internetowych warto pozostawić specjalistom. Profesjonalna agencja interaktywna zatrudnia ekspertów, których synergia wiedzy sprawia, że nawet mały zespół jest w stanie opracować niezawodną stronę WWW, która będzie kompromisem między oczekiwaniami klienta, odbiorcy i rynku, a przy tym będzie prezentowała się z klasą i nowocześnie.